Αρχική Αγωνιστικά Νέα Α.Ε.Κ. – ΔΡΑΜΑ 46 – 32

Α.Ε.Κ. – ΔΡΑΜΑ 46 – 32

Η ομάδα μας κέρδισε εύκολα την Δράμα, με 46-32 (24-14 ημίχρονο), στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της δέκατης ένατης αγωνιστικής της Handball Premier. Με την νίκη αυτή θα παραμένουμε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στον αγωνιστικό τομέα, η ομάδα μας ήταν συγκεντρωμένη στον στόχο της και δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλη ομάδα να αντιδράσει σε κανένα σημείο του αγώνα. Με πολλά τρεξίματα και όμορφο θέαμα οι παίκτες μας σκόραραν 46 τέρματα !

Να αναφέρουμε ότι την πρώτη του εμφάνιση με την ανδρική ομάδα έκανε ακόμα ένας έφηβος μας, ο Δικαιούλιας ο οποίος σημείωσε και δύο πολύ όμορφα γκολ!

Πρώτος σκόρερ του αγώνα αναδείχθηκε ο Κεδέρης με 11 γκολ.

Αρκετός ο κόσμος που βρέθηκε στις εξέδρες και χάρηκε μαζί με τους παίκτες μας ένα όμορφο χαντμπολικό απόγευμα.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα μας, την ερχόμενη Κυριακή (08-03) με τον Φίλιππο Βέροιας για την 20η αγωνιστική της Handball Premier στο ΔΑΚ Βικέλας στις 14:00,(Θεοδοσίου- Μπουγιάκας, Σίσκου)

ΑΕΚ – ΔΡΑΜΑ 46-32

Τα πεντάλεπτα: 3-5, 9-7,, 13-9, 16-9, 18-10, 24- 14 (ημίχρονο), 28-17, 31-20, 36-22, 39-25, 42-29, 46-32

AEK: Αραμπατζής 2, Δομπρής 6, Μωραϊτης, Γεωργιάδης 2, Χόγκας, Νικολαϊδης 5, Κοσάνοβιτς, Μυλωνάς 4, Πλάθα 4, Φλορίδο 4, Δικαιούλιας 2, Γιάκομπσεν 3, Παπαδιονυσίου 2, Άρσιτς, Γιόσμου 1, Κεδέρης 11

Δράμα: Μπέτζιος, Παγωνίδης 3, Γουργούμης, Χαϊτίδης, Αλμπάντης, Κουρουτζίδης 2, Τουνγκελίδης 4, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος 2, Καβάζης, Ντράσκιτς 10, Αντάμοβιτς 9, Φραγκούλης 1, Κουρτίδης 1

Διαιτητές: Χρηστίδη- Παπαματθαίου